Novináři i Vaši fanoušci jsou doslova nadšeni tím, jakou energií sršíte. Jak to děláte? Co Vás tou energií nabíjí?
Největší sílu mi dodává publikum na našich koncertech se skupinou Bacily. Je to vlastně takové vzájemné posilování a předávání si energie. S Bacily doufám všechny infikujeme dobrou muzikou.

 

Se skupinou FiHa jste letos natočil písničku Zpívám, která je o bourání hranic mezi mládím a stářím. V čem Vy osobně spatřujete bariéru mezi mladými a staršími lidmi?
Bariéra pravděpodobně vzniká vzájemnou neúctou a nepochopením. Někteří mladí nás staré odepisují jako nepotřebné a naopak staří zapomínají, že kdysi bývali mladými.

 

Jak se Vám spolupracuje s mladými hudebníky z kapely FiHa? Pociťujete při práci generační rozdíl?
Kluci z FiHa nás před 3 lety překvapili pozváním na koncert, který byl jakousi poctou mým dvorním autorům, protože jej celý sestavili z mých písní.
Pak jsme se domluvili na několika společných vystoupeních, kde si společně zahráli FiHa s Bacily. FrontmenFiHa, Filip Ratcz mi napsal i pěknou píseň, kterou jsme zařadili na mé CD Mezi svými, které vydal Supraphon před loňskými vánocemi. Generační rozdíly ani moc necítím…

 

Co je nejlepším způsobem pro bourání hranic mezi mladými a staršími lidmi?
Společná setkání, komunikace a vzájemné pochopení.

 

Stále hodně pracujete – nahráváte, točíte klipy, koncertujete. Kolik času při vší té práci věnujete opravdové relaxaci?
V době volny mezi koncerty relaxuji tím, že chodím s bratrem na procházky a v době letní sezony do Chuchle na dostihy. Při zpátečních cestách z koncertů občas sledujeme s Bacily v mikrobusu filmy, které nám unikly v kinech. Hudbu v poslední době moc neposlouchám. Ticho léčí…

 

Co je pro Vás kromě hudby oblíbenou odpočinkovou činností, při které se uvolníte a zregenerujete síly?
Bez komentáře… (smích)

 

Co v současné době pro své fanoušky připravujete a na co se můžeme těšit?
Po loňském, tak trochu nostalgicko-svátečně-vánočnímCD „Mezi svými“, natočeném s velkým orchestrem, bychom rádi natočili novou, veselejší, možná i tanečnídesku s Bacily. Není nic horšího, než smutní, zapšklí starci. Zcela určitě jsou lepší veselí staříci.