Herečka Dana Syslová hodně pracuje, ale umí i relaxovat, a to jí udržuje v kondici. Navíc nám prozradila, jak to dělá, že tak báječně vypadá, a co jí v minulosti pomohlo vyrovnat se s těžkostmi života. Dana Syslová se v životě musela vyrovnat s ledasčím. Nejtěžší ranou pro ni bylo, když v roce 1992 zemřel její manžel, herec Vlastimil Hašek, a krátce nato si vzal život starší syn. Později se dokonce potýkala se zhoubnou nemocí. Vždycky v sobě ale našla sílu, aby se se vším dokázala poprat.

Esoterika a sport

Herečka Dana Syslová se hodně zajímá o esoteriku, která jí byla ‚berlou‘ v dobách nejtěžších. Jak sama říká, vždycky byla člověkem, který stojí nohama pevně na zemi a v podobné věci nevěřila, když jí ale bylo nejhůř, kamarádka jí dokázala, že jí esoterika může pomoci. Ale to není celý klíč k tajemství její svěžesti. Jak to dělá, že tak dobře vypadá? „Žádná sláva to není,“ říká herečka skromně, „ale dobře po duchu i po těle mi dělá chůze, zvláště pak v přírodě. Občas si zacvičím, zajdu na kosmetiku a masáž. Hodně pracuji, ale taky ráda lenoším, když to jde.“ Cvičení a relaxaci dává Dana Syslová ve svém režimu přiměřený prostor, čímž vyvažuje výdej energie při práci. Kromě toho věnuje velkou pozornost svému jídelníčku. Jak říká, úplně vypustila maso, což jí nečiní potíže, protože ho dvakrát nemusí, a jí hodně ovoce, zeleniny a obilnin. Taková strava jí prý dodává dostatek energie.

K radosti stačí málo

Ke zdraví patří i pozitivní mysl, a tu si Dana Syslová také zachovává. „Mně stačí mít třeba jen hezký sen, například, že létám, a hned ten den začne krásně. A taky sluníčko za oknem, milé slovo od blízkých i cizích vždycky potěší,“ dokazuje herečka, jak málo stačí ke štěstí. „Co mi dělá největší radost, je můj pětiletý vnouček Honzík a fenka Máňa,“ dodává Dana Syslová. Tajemství jejího neutuchajícího elánu jsme tedy zcela odhalili. Dana Syslová zkrátka všechno, co dělá, dělá s láskou, drží se zásad zdravého životního stylu, a navíc se obklopuje bytostmi, které má ráda.