Co děláte pro zdraví a krásu? Relaxujete, cvičíte, jezdíte do lázní, jíte zdravě?

Mám veliké štěstí a děkuji Bohu za svou genetickou výbavu. Moji oba rodiče vypadali do pozdního věku velmi dobře. Já jsem si před lety nechala upravit víčka a krk a tak už chci zůstat, žádné výplně, nebo botox. Pár vrásek mám, ale to patří k mému věku, přestala jsem se tím zabývat. Občas chodím na masáže a cvičím, to kvůli páteři, která občas tu, nebo tam, zlobí. Stravuji se zdravě, vařím doma z čerstvých potravin, jím hodně zeleniny a mám ráda ovoce.

Netajíte se tím, že jste podstoupila plastickou operaci. Doporučila byste ženám, které nejsou úplně spokojené se svojí vizáží, aby si ji nechaly dle svých představ vylepšit?

Je těžké ženám, vlastně komukoli, něco doporučovat. Jsou to tak zvané nevyžádané rady, za které pak člověk nese spoluzodpovědnost. Doporučila bych třeba úpravu očních víček, mně to tenkrát úplně otevřelo oči. Ale každý máme jinou fyziognomii, jiný typ kůže a jiný tvar oka a co svědčí jednomu, nemusí prospět druhému.

Aby to ale nevypadalo, že jste hvězda, která si tolik zakládá na svém zevnějšku, musíme říct, že jste žena, která ráda pečuje o své blízké, domácnost, zahrádku. Je to tak?

Marie Rottrová

Ano, jsem ten pečující typ, mám to po mamince. Starám se o zahradu, vypěstuji si i rajčata a salát, vyrábím džem z rybízu a meruněk. Ráda vytvářím útulný domov, jíme společně u velkého stolu. Je to stmelující a všichni se domů těšíme.

Stále záříte optimismem a dobrou náladou. Je i to Váš klíč ke spokojenosti - přistupovat k životu s nadhledem a pozitivní myslí.

Jsem pozitivní, velkorysý člověk, ráda se směju, mám smysl pro humor a nesrovnalosti řeším s nadhledem. Plánuju si náplň každého týdne tak, abych mohla i odpočívat. Jsem ranní ptáče (někdy nesnesitelné), a večer, když nezpívám, chodím ráda brzy spát.

Hodně také cestujete - máte syna v zahraničí, cestujete s partnerem. Jaké zážitky si přivážíte z cest – máte nějaký opravdu nevšední, o který byste se s námi mohla podělit? Kam byste se ještě ráda podívala? Plánujete nějakou cestu?

V poslední době hodně cestuji, jezdím za synem do Kanady, jezdíme na dovolenou do Toskánska. S mužem jsme teď byli na Sicílii, je to krásný ostrov. Chceme se tam vrátit a poznat to, co jsme nestihli vidět. Loni jsme byli na safari v Keni a Tanzanii a to byl můj nejkrásnější zážitek z cestování. Vřele to doporučuji všem milovníkům přírody a zvířat, je to nepopsatelná nádhera!!! Já sama velké cestovatelské ambice nemám, ale nechám si poradit a určitě se někam vypravíme, třeba do Norska, které si muž oblíbil.

Četla jsem o Vás, že máte kladný vztah k moderním technologiím. Do jaké míry je využíváte a jak Vám pomáhají v každodenním životě, kontaktu s rodinou, přáteli, fanoušky apod.?

První počítač jsem zdědila před 15 roky po synovi, když se stěhoval do Kanady. Byl to Apple, všechno anglicky a já jsem nevěděla, k čemu mi to bude. Ale Martin mi napsal skvělý manuál a tak jsem se začala učit pracovat. Docela mě to bavilo a následující PC mi to už jenom usnadnilo. Dnes počítače velmi oceňuji, zvlášť když můžu se synem přes i-Pad skypovat.

Před pár lety to vypadalo, že ukončíte hudební kariéru. Vašim fanouškům se ulevilo, když jste se na hudební scénu vrátila. Jak to ale s Vaší prací vypadá teď - plánujete koncerty nebo nějaká vystoupení? Kde Vás v nejbližší době budeme moct vidět/slyšet?

Ano, změnila jsem svoje rozhodnutí přestat koncertovat, které jsem udělala před třemi roky. Schází mi zpívání, ta společná energie na podiu s kapelou a zároveň s publikem. Jsou to fantastické, nenahraditelné emoce! Chci si každý rok naplánovat několik koncertů, abych potěšila sebe i své fanoušky, kteří jsou mým rozhodnutím nadšení. V říjnu chystám pět koncertů na Slovensku a v prosinci 6 koncertů v Čechách, včetně pražské Lucerny.  

Co byste doporučila čtenářkám a čtenářům, aby byli i ve zralém věku spokojení?

Pracujte, buďte aktivní, zajímejte se o všechno kolem, učte se cizí jazyk a přijímejte nové informace a podněty. A budete fit.